هتل ارشاد سرعین
10/25/2018
توصیه های مسافرتی سفر سرعین
10/27/2018

آبشار ورگه سران

در باره آبشار ورگه سران

 

آبشار ورگه سران در دامنه‌های سرسبز سبلان در میان دشت‌های سرسبز و خُرم جای گرفته است و یکی از بکرترین نقاط دیدنی شهر سرعین به شمار می‌رود.
ورگه‌سران روستایی است که در۱۰کیلومتری شمال سرعین قرار دارد. این روستا دارای مناظر طبیعی زیبا و دل انگیزی می باشد. از آن جمله در بند ورگه سران، که در دره و تنگه ای طبیعی و زیبا قرار گرفته است.


چشمه های زیادی معروف به قیرخ بولاخ (چهل چشمه) وجود دارد که آبشاری دیدنی در اثر برخورد آب چشمه ها با صخره ها در مسیر رود حاصل از آب چشمه ها، چشم اندازی زیبا بوجود آورده است. علاوه بر آن غارهای بزرگ و کوچک طبیعی در دامنه کوه ها و صخره ها به همراه چمنزارها و گل های وحشی رنگارنگ، محیطی بکر و دست نخورده، جذاب و دیدنی را بوجود آورده است.

یکی از منظره های دیدنی برخورد آب این چشمه با آبشار بوده که از صخره پایین میریزند. به جز چشمه ها، غارهای طبیعی بسیاری در دامنه کوه ها و صخره های میبینید که ورودی آن ها با چمنزارها و گل های وحشی دست نخورده تزئین شده است. آلاچیق ها و یوردهای این روستا بین توریست ها و گردشگران تور سرعین بسیار معروف می باشد.


طبیعت دوستان، طبیعت بکر و دست نخورده ورگه سران را فراموش نکنند. همینطور مسیر رودخانه تا دره که بسیار زیبا و دلنشین است. این دره دو کیلومتر طول دارد و روی دیوارهای سنگی لانه پرندگان قرار دارد.

تلفن های رزرو
تماس: ۰۲۱۶۶۸۹۰۶۷۳
تلگرام: ۰۹۱۰۸۶۵۱۷۴۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *