هتل آپارتمان سپید
10/31/2018
مجتمع آبدرمانی سبلان سرعین
10/31/2018

آش دوغ سرعین

آش دوغ سرعین

یکی ازخاطره های به یادماندنی هرسفری غذاهای است که سرو می شود. غذا یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین قسمت هر سفر محسوب می شود بطوریکه امروزه صنعت غذا یکی از زیرشاخه گردشگری و سفر شده است.


استان اردبیل به غیر از جذابیت های طبیعی و تاریخی غذاهای متنوعی دارد که شامل انواع غذاهای محلی و سنتی می شود.اردبیل استانی شگفت انگیز با مردمانی مهمان نواز و بااست که همیشه بهترین شرایط رابرای استقبال ازمیهمانان فراهم می کنند.

در این شهر غذاهای بی نظیری درست می شود که اعضای خانواده را به دور سفره ای از عشق و محبت جمع می کند به طوری که آوازه ی غذاهای این استان درکل ایران پیچیده است.

آش دوغ را تقریبا در همه شهرهای ایرانی می توانید پیدا کنید البته شهرهایی هستند که آش دوغ شان معروف تر و شناخته شده تر است ، از این شهرها می توان به سرعین ، تبریز ، اردبیل ، شیراز ، ارومیه ، رشت ، مازندران و گردنه حیران اشاره کرد.ش دوغ یکی از غذاهای محلی اردبیل است که طعم مطلوب آن طرفدارزیادی دارد که در پخت این غذا ازسبزیجات و نخود، دوغ محلی، برنج وسیر، تخم مرغ، نعنا و پیاز استفاده می شود.


از آنجایی که اردبیل استان سردسیری به شمار می رود، پخت آش دوغ یک سورپرایز عالی برای اهالی خانه و مسافران محسوب می شود.
انواع آش ها بخصوص آش دوغ در جای جای استان اردبیل بخصوص در شهر سرعین به بهترین شکل پخت می شود و جزو یکی از بهترین سوغات استان اردبیل به شمار می رود.

برای اطلاع از جاذبه های گردشگری و هتل و تورهای سرعین کلیک کنید.

تلفن های رزرو
تماس: ۰۲۱۶۶۸۹۰۶۸۹
تلگرام: ۰۹۳۵۶۹۰۵۴۵۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *