هتل کبیر سرعین
11/12/2019
آبگرم گاومیش گلی سرعین
11/12/2019

روستای آلوارس سرعین

روستای آلوارس سرعین

روستای آلوارس سرعین روستایی است با مناظری بدیع و هوای پاک و به دور از آلودگی های شهری. این دهکده با جمعیت ۸۰۸ نفری و ارتفاعی نزدیک به ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، در مدار ۳۸ درجه و ۱۵ دقیقه و ۲۹ ثانیه عرض شمالی و ۴۸ درجه ۰۶ دقیقه و ۴۲ ثانیه طول شرقی واقع شده است. نام عجیب و در عین حال زیبای آن، شاید در ابتدا خواننده را به فکر مکان توریستی خارج از ایران بیاندازد، اما در پس آن داستان های متفاوتی پنهان شده است.

 

روستای آلوارس سرعین از شمال به روستای اوجور، از شرق به روستای شایق، از جنوب غرب به روستای شاه نشین و از جنوب شرق به روستای میمند محدود می شود.میزان بارش سالیانه قلمرو اراضی روستا، بیش از ۴۰۰ میلی متر است. بررسی های میدانی و شواهد موجود نشان می دهد که مکان گزینی یا استقرار روستا در حدود ۳ قرن یا بیشتر روی داده است. این روستا قبلاً ییلاق چراگاهی عشایر شاهسون بوده است.

 

این دهکده به دلیل قرارگیری در دامنه های سبلان از آب و هوایی مطبوع و دلنواز برخوردار گردیده است. طراوت بهاری، رختی سبز و مملو از شقایق های آتشین بر تن دامنه های آلوارس می کند و خنکای تابستان سبب جذب گردشگران بسیاری به این منطقه ییلاقی می شود.

تلفن های رزرو

تماس:۰۲۱۶۶۸۹۰۶۸۹

تلگرام:۰۹۳۵۶۹۰۵۴۵۶

دیدگاه ها بسته شده است