روستای کنزق سرعین
12/29/2018
دانشگاه‌های سرعین
05/08/2019

عسل و سرشیر؛ سوغات سرعین

سرشیر و عسل سوغات سرعین

بهترین نوع عسل در دامنه های پوشیده از گل های سنبل و ریحانه و پونه دامنه سبلان تولید می گردد.منطقه سبلان به دلیل کوهستانی بودن و اقلیم معتدل مناسبترین محل برای دامداری و همچنین تولیدات دامی می باشد که بهترین نمونه آن سرشیر مخصوص سرعین می باشد که همراه با عسل سبلان به عنوان سوغاتی مخصوص سرعین مشهور می باشد.

تهیه سرشیر
سرشیر، چربی های شیر است که در اثر جوشیدن شیر و سبک شدن و باز شدن ملکول های آن بر سطح شیر می آید. برای تهیه سرشیر بیشتر از شیر گاومیش که بسیار پرچربی و غلیظ می باشد استفاده می شود. در فصل تابستان به علت زیاد بودن درخواست سرشیر از جانب مسافران انواع مختلف سرشیر از مناطق مختلف حتی استان های مجاور به این شهر آورده می شود.


اما سرشیر خود منطقه علاوه بر داشتن طعم و مزه عالی، ظاهر بسیار زیبایی نیز دارد. که این خود بزرگترین عامل محبوبیت این سرشیر می باشد. به خاطر طریقه برش و جمع آوری آن که تقریبا خیلی شبیه به شیرینی خامه ای رولت می ماند. یعنی شما لایه های رویین سر شیر را که موقع جمع آوری سرشیر تاب داده شده است را به راحتی در درون حلقه های رولتی آن می توانید ببینید.

ما بین این لایه ها خامه ای بسیار سفیدی به ضخامت حداکثر یک سانتی متر دیده می شود و وقتی آنرا با چاقو برش بدهید لایه ها و خامه ها به راحتی قابل تشخیص می باشد.


عسل و سرشیر (بال قیماق) معروف ترین محصول و سوغاتی مناطق اطراف سبلان و به خصوص شهر سرعین است که مسافران وگردشگران زیادی را شیفته خود کرده است.

برای اطلاع از جاذبه های گردشگری و هتل و تورهای سرعین کلیک کنید.

تلفن های رزرو
تماس: ۰۲۱۶۶۸۹۰۶۸۹
تلگرام: ۰۹۳۵۶۹۰۵۴۵۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *