روستای ویلا دره-بیله درق سرعین
11/12/2019
آبگرم های سرعین
11/13/2019

غذاهای محلی سرعین

غذاهای محلی سرعین

سرشیر یکی از خوشمزه ترین غذاهای محلی سرعین که مشتریان بسیار زیادی به خصوص مسافران و میهمانان شهر توریستی سرعین به خود اختصاص داده است .سرشیر, چربی های شیر است که در اثر جوشیدن شیر و سبک شدن و باز شدن ملکول های آن بر سطح شیر می آید.برای تهیه سرشیر بیشتر از شیر گاومیش که بسیار پرچربی و غلیظ می باشد استفاده می شود.


در فصل تابستان به علت زیاد بودن درخواست سرشیر از جانب مسافران انواع مختلف سرشیر از مناطق مختلف حتی استان های مجاور به این شهر آورده می شود .اما سرشیر خود منطقه علاوه بر داشتن طعم و مزه عالی .ظاهر بسیار زیبا یی نیز دارد .که این خود بزرگترین عامل محبوبیت این سرشیر می باشد.به خاطر طریقه برش و جمع آوری آن که تقریبا خیلی شبیه به شیرینی خامه ای رولت می ماند.

 

 

یعنی شما لایه های روین سر شیر را که موقع جمع آوری سرشیر تاب داده شده است را به راحتی در درون حلقه های رولتی آن می توانید ببینید.ما بین این لایه ها خامه ای بسیار سفیدی به ضخامت حداکثر یک سانتی متر دیده می شود .و وقتی آنرا با چاقو برش بدهید لایه ها و خامه ها به راحتی قابل تشخیص می باشد.عسل و سرشیر (بال قیماق) معروف ترین محصول و سوغاتی مناطق اطراف سبلان و به خصوص شهر سرعین است.

آش دوغ سرعین

آش دوغ یکی از آش های محلی اردبیل و سرعین و بسیار خوشمزه و پر طرفدار است.آش دوغ  یا دوغا بومی اردبیل است ولی با این حال در استان های دیگر مثل مازندران قزوین، کردستان، استان فارس، کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری درست می شود.خاطره جاده های زیبای استان اردبیل و چشمه های آبگرم سرعین بدون آش دوغ گفتنی نیستند.

 

اگر مسافر شهر سرعین هستید پس حتما علاوه بر اقامت در بهترین هتل های سرعین، به رستورانی برای صرف غذا هم فکر می‌کنید. این شهر به آش دوغ و غذاهای محلی خصوصا کباب‌های بی‌نظیرش شهرت دارد. چشیدن طعم این کباب‌ها در خود شهر سرعین لذت دیگری دارد.

تلفن های رزرو:

تماس:۰۲۱۶۶۸۹۰۶۸۹

تلگرام:۰۹۳۵۶۹۰۵۴۵۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *