عسل و سرشیر؛ سوغات سرعین
12/31/2018
نُه اثر ناملموس استان اردبیل به ثبت ملی رسید
06/26/2019

دانشگاه‌های سرعین

مراکز علمی استان اردبیل

همگی ما می‌دانیم که امروزه تحصیلات اهمیت بسزایی در زندگی افراد جامعه دارد بخصوص تحصیلات دانشگاهی. به همین جهت یکی از توصیه‌های والدین به فرزندان خود این است که درس و مشق خود را جدی بگیرند تا بتوانند در یک  دانشگاه خوب تحصیل کرده و موفقیت مادی و معنوی آینده خود را تضمین کنند.

در دهه گذشته با رسیدن موج و تورم جمعیتی متولدین دهه ۶۰، شاهد افزایش تعداد دانشگاهها و سایر مراکز آموزشی و در نتیجه افزایش ظرفیت کمّی پذیرش دانشجو در همه استان‌های کشور بودیم. استان اردبیل هم از این قاعده مستثنی نبوده و پیشرفت چشمگیری در رونق تحصیلات آکادمیک داشته است.

در استان اردبیل تعداد ۲۴ مرکز علمی و دانشگاهی وجود دارد. دانشگاههای استان اردبیل صاحب امتیاز ۷ ژورنال تخصصی علمی هستند. این استان میزبان ۲۷ همایش علمی تخصصی و ۱ سخنرانی علمی بوده است. پژوهشگران دانشگاهها و مراکز علمی استان اردبیل, ۱۶۶۳۳ مقاله علمی شامل ۶۸۱ مقاله ژورنالی و ۱۳۵۹۱ مقاله در همایشهای علمی داخلی و ۶۸۱ مقاله بین المللی منتشر نموده اند. در سال ۱۳۹۷ در دانشگاههای استان اردبیل تعداد ۴۲,۲۴۳ دانشجو مشغول تحصیل بوده اند و این مراکز دارای ۱,۳۳۶ استاد و عضو هیات علمی بودند.

سهر سرعین به عنوان گردشگرپذیرترین شهر در استان اردبیل، بیشتر با آبگرم‌ها و مراکز تفریحی‌اش شناخته می‌شود اما این شهر پذیرای دانشجویان بسیاری از شهر‌های دور و نزدیک هم است. ما در این مطلب سعی کرده‌ایم شما را با مراکز دانشگاهی سرعین بیشتر آشنا کنیم.

 

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سرعین

در حال حاضر ۲۹۰ دانشجو و ۱۰ استاد در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سرعین مشغول فعالیت می‌باشند. بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون ۳۰ مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.استخراج شده است.

آدرس: سرعین- میدان سبلان ,خیابان دانشگاه, دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سرعین

دانشگاه آزاد سرعین

رتبه‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد سرعین

 

مقالات داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سرعین

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سرعین تاکنون ۳۰ مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد ۱ مقاله ژورنالی و ۲۹ مقاله کنفرانسی می‌باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سرعین را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می‌دهد.

 

دانشگاه پیام نور واحد سرعین

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های ایران است که در مهرماه سال ۱۳۶۷ تأسیس شد. براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است.

 دانشگاه پیام نور سرعین نیز در کنار دیگر دانشگاه‌های پیام نور کشور پذیرای دانشجویان  بسیاری در رشته‌های مختلف می‌باشد.

آدرس: میدان سبلان، جاده ورنیاب، روبروی سازمان فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور سرعین

 

تورهای ویژه سرعین را اینجا رزرو کنید.

 

مرکز آموزش علمی-کاربردی هلال احمر استان اردبیل ایستگاه سرعین

دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها متولی نظام موزش عالی علمی کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌شود.

در این مرکز آموزشی ۷  رشته تحصیلی وجود دارد.

 

منبع:

www.uniref.ir  مرجع دانشگاه‌های ایران

www.uast.ac.ir دانشگاه جامع علمی کاربردی

نویسنده: نسرین شیرزاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *